Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -události

Matrace: Jak o ni pečovat pro dlouhou životnost?

Redakce doporučuje

Jestliže jste se pečlivě věnovali výběru matrace, je stejně tak důležité věnovat ji pozornost i nadále. Kvalitní lůžko totiž potřebuje náležitou péči, aby mohlo dlouho sloužit. Nejde přitom o nic složitého, stačí jen znát praktické tipy.

Jemná údržba

Matrace je vystavena spoustě nečistot, proto je důležité ji pravidelně čistit. Usazuje se v ní prach a nečistoty. Při výměně ložního prádla je proto dobré také celou postel vysát. Zbavíte se tak prachu, roztočů a dalších nečistot, které jsou všudypřítomné. Samozřejmě můžete provést i důkladnější čištění, většinou je však třeba postupovat opatrně. Každý produkt vyžaduje specifickou péči, proto je dobré řídit se štítkem – podobně jako u oblečení. Většinou však platí, že nejlepším řešením je suchý způsob čištění bez agresivních chemikálií.

Proudění vzduchu

Aby postel zůstala čistá a neusazovala se v ní vlhkost, která podporuje rozvoj plísní, je třeba myslet i na proudění vzduchu. Proto je důležité, aby pod postelí byl dostatek prostoru. Navíc byste postel neměli stlát hned po tom, co vstanete. Materiál totiž potřebuje dýchat a zbavit se přebytečné vlhkosti. Je tedy vhodné ráno vyvětrat a nechat postel zhruba hodinu odkrytou. Poté ji můžete ustlat. Pokud využíváte přehoz, je dobré volit přírodní prodyšné materiály, například bavlnu či len.

Praktický chránič

Vzhledem k tomu, že lůžko každodenně značně namáháme, běžně se opotřebovává. Abyste však prodloužili jeho životnost, je vhodné pořídit si chránič matrace. Jde o pratelný povlak, který se stane svrchní ochrannou vrstvou. Můžete ho kdykoliv sundat, pohodlně vyprat v pračce a nečistoty se tak nedostanou až do jednotlivých vrstev lůžka. Zbavíte se tak alergenů, prachu, roztočů a podobně. Ochrání vás také před nehodami, třeba pokud v posteli rádi snídáte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img