Středa, 8 února, 2023
- Reklama -události

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

Redakce doporučuje

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů ve velkých i malých provozech, od hotelů a restaurací, přes jídelny i bufety. Své využití najdou chafingy také na gastronomických akcích – svatbách, oslavách, venkovních rautech a cateringu obecně. Gastro chafingy můžete vybírat v kulatém i hranatém provedení, různých velikostech i objemech.

Profesionální ohřívací mísy

Pokud váš gastro provoz nabízí přístup ke zdroji elektřiny, vhodnou volbou pro vás bude elektrický chafing vyrobený z nerezové oceli, která zaručuje odolnost vůči vysokým teplotám. Tento vysoce kvalitní elektrický ohřívač s termostatem disponuje topným tělesem, které je umístěno pod vanou, proto se na něm nebude usazovat vodní kámen. Běžnou součástí přístrojů je dnes už také digitální ovládání. Mezi oblíbené modely patří například i elektrický kotlík s regulací teploty, který je vhodný na polévky, guláš, omáčky či krémy. Objem kotlíku je obvykle od 5 do10 litrů a je vybaven poklicí se zavěšením a otvorem na naběračku.

Jak udržet jídlo kvalitní a teplé i bez elektřiny

Zejména při venkovních cateringových akcích, kde nemusí být dostatečný zdroj elektrické energie, najdou uplatnění chafingy, které pro ohřev jídla využívají jako zdroj hořlavou pastu. Ta je vyráběna z netoxického etanolu, který hoří čistě a je bez zápachu. 200 gramů pasty vydrží hořet zhruba 2,5 – 3 hodiny v závislosti na druhu pasty. Nádoba hořáku se pastou naplní a zapálí. Pasty na chafing jsou běžně dostupné v plechovce, praktickém velkém kyblíku nebo v plastových lahvích. Hořící pastu lze použít také na francouzské fondue. Nebojte se těchto špičkových gastro pomocníků. Ulehčí vám práci i čas.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jak vybrat nábytek do obýváku

Zařizujete obývací pokoj a přemýšlíte, který nábytek vybrat? Podívejte se, jak stylově a moderně zařídit obývací pokoj tak, aby...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img