Úterý, 21 března, 2023
- Reklama -události

Jak vytápět velké prostory tak, abyste neprotopili majlant?

Redakce doporučuje

Jestliže řešíte vytápění výrobních hal nebo jiných větších prostorů, jistě víte, že udržet v nich požadovanou teplotu je po finanční stránce značně náročné. Účinným řešením je změna vytápění, kterou potřebuje spousta takových prostorů. Tento článek vám ulehčí orientaci v problematice vytápění výrobních a skladových hal s výškou stropu nad 4,5 m.

Neohřívejte zbytečně vzduch pod stropem

U všech způsobů vytápění je nejdůležitější základní pravidlo – zabránit co nejvíce v ohřevu vzduchu pod stropem a tím snížit průměrnou teplotu v hale na co nejnižší hodnotu. Protože každý stupeň navíc, zatíží Vaši peněženku zvýšenými náklady o 6 %.

Pro tento cíl je energeticky nejpřijatelnější podlahové vytápění tedy přenos tepelné energie od podlahy. Správně navržené tak, aby nedocházelo u oken a více ochlazovaných stěn k poklesu chladného vzduchu směrem k podlaze.

Jde o dva principy:

  • s přímým přenosem je nejdražší na pořízení, využívá potrubí zalité
    v podlaze a nosné topné médium je voda ať už se o její ohřev stará kotel nebo tepelné čerpadlo.
  • podstatně levnější na pořízení a využívá nepřímý přenos elektromagnetického vlnění vznikající na povrchu sálavého tělesa (infrazářič) a dopadajícího na podlahu a předměty na ní. Ty jsou nepřímo ohřívány a od nich se ohřívá vzduch v hale.

Kvalitní náhrada zastaralého způsobu vytápění

V této oblasti patří k nejlepším společnost SCHULTE INFRA s.r.o. z Uherského Hradiště. Má 25 let praxe a je schopna Vám navrhnout a vyprojektovat optimální způsob vytápění Vaší haly podle dohodnutých požadavků s co nejmenší spotřebou energie.

Při současných cenách energií se vyplatí nahradit zastaralý způsob vytápění. Stačí, když si změříte v topnou sezonu teplotu v hale pod stropem a 1,5 m nad zemí. Pokud je rozdíl větší než 10°C je potřeba se obrátit na správného projektanta a problém co nejdříve řešit – výsledkem změny vytápění je každoroční úspora 30 a víc % nákladů na vytápění.

Obraťte se na společnost SCHULTE INFRA s.r.o., která je na trhu již 24 let. Získáte spolehlivého partnera, který vám zajistí levnější vytápění se značnou roční úsporou.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jaké jsou typy perlátorů a jak poznat ten, který vám sedne?

Perlátor je zařízení, které přišroubujete na vodovodní baterii v koupelně nebo v kuchyni a budete díky němu šetřit vodou....
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img