Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -události

Dveře má jen koupelna. Byt s otevřeným půdorysem, ve kterém zaujme i volně stojící vana

Redakce doporučuje

Kvalitní materiály, plně integrované obslužné a úložné prostory, měděná dýha, která zjemňuje a zahřívá světle šedé plochy a minimalistická řešení. To je základní charakteristika interiéru moderního bytu na Strážnické ulici v Bratislavě. Autorem návrhu je architekt Eduard Jančík.

Byt na Strážnické ulici v Bratislavě se nachází v přízemí obytné budovy. Díky velké podlahové ploše (až 110 metrů čtverečních) si architekt mohl pohrát s prostorovým členěním a dělením jednotlivých funkcí podle vlastních představ a samozřejmě podle představ klienta. K bytu náleží 50-metrová terasa, na kterou je bezbariérový přístup.

Charakter celému interiéru dává kombinace šedé a měděné barvy, doplněná akcenty černé. Architekt klade důraz na minimalistické prvky, úložné a obslužné prostory jsou integrovány, nevyčuhují a nezavazují. Jednoduchost a přísnost pravoúhlých tvarů zjemňují kruhové prvky, které naleznete v každé části bytu: například v podobě osvětlení, elektrických zásuvek, vypínačů, stojanu na televizor.

Minimalistický moderní byt se dřevem a mědí
Charakter celému interiéru dává kombinace šedé a měděné barvy, doplněná akcenty černé. Zdroj: Tomáš Manina

Otevřený půdorys, dveře má jen koupelna a skříně

Celý interiér má otevřený půdorys, jediným uzavřeným prostorem je koupelna. Architekt použil k oddělení funkcí pouze solitérní nábytkové bloky navržené na míru, které současně určují finální vizuál interiéru. Prostor volně plyne a spojuje se díky jednotné podlaze – teraco z kararského mramoru. Mramorové vzory naleznete také na obkladu v koupelně.

Minimalistický moderní byt se dřevem a mědí
Přes den sluneční paprsky ještě více zvýrazňují měděnou barvu dýhy, po setmění vyniknou sofistikovaná svítidla, která jsou v každé části bytu. Zdroj: Tomáš Manina

Europe modern complex of residential buildings. And outdoor facilities.

Šedá, černá, měděná a závěsy až po zem

Denní zóna začíná kuchyní z dýhy v měděném odstínu a šedé spodní části linky. Typickým prvkem je rovněž šedý ostrůvek s barovými židlemi. Kousek dále stojí černý kruhový jídelní stůl a prostor pokračuje obývákovou částí.

Obytná plocha je propojena s exteriérem prostřednictvím rozměrných francouzských oken. Soukromí zajišťují a prostor zútulňují po zem dlouhé závěsy, které propouštějí světlo.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img