Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -události

VARIANT-HAUS® stavební systém pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů

Redakce doporučuje

Společnost POLYFORM, s.r.o. Podolínec vyrábí a nabízí ucelený systém tepelně izolačních bednících tvárnic VARIANT-HAUS® vyrobených z grafitového expandovaného polystyrenu pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Bednicí tvárnice se používají ke zhotovení nosných i nenosných vnitřních a vnějších stěn, nad úrovní a pod úrovní terénu.

VARIANT-HAUS® je tvořen dutými bednícími tvárnicemi, které mají na spojovacích plochách výstupky a drážky, které do sebe zapadají. Tím se tvárnice na sebe jednoduše a hlavně velmi přesně skládají. Do polystyrenových tvárnic se průběžně umisťují statické výztuže, elektrické, vodovodní a kanalizační rozvody. Dutiny v tvárnicích se následně vylévají předepsaným betonem. Tímto se vytvoří stěna takz. metodou ztraceného bednění. Toto bednění zároveň slouží jako vysoce účinná tepelněizolační vrstva.

Tímto systémem lze postavit jedno podlaží domu již za 2 dny. Takto postavený dům má mimořádné tepelně a zvukově-izolační vlastnosti, vzhledem k tomu, že je postaven jako monolit, dosahuje také výborných statických parametrů. Oblibu si našel také při výstavbě garáží, opěrných zdí a bazénů.

K hlavním výhodám systému VARIANT-HAUS® patří snadná a rychlá montáž, nízké náklady na výstavbu díky možnosti vysokého podílu svépomocných prací (lego pro dospělé). Díky použití grafitového expandovaného polystyrenu BASF Neopor® pro výrobu tvárnic dosahují obvodové stěny tepelného odporu R až 9,77 m². k/W. Tyto stěny již nepotřebují žádné dodatečné zateplení. Systémem VARIANT-HAUS® v jednom kroku jsou vyřešeny statické i tepelně a zvukově-izolační vlastnosti domu.

Na stavební výrobek VARIANT-HAUS® bylo vydáno Evropské technické posouzení ETA 16/0325 – verze 01 ze dne 20.6.2019. Tento systém byl certifikován německým Pasive House Institute (PHI). Vysoce splňuje požadovaná hygienická a komfortní kritéria, jakož i kritéria efektivnosti staveb. Proto se doporučuje použít i pro výstavbu budov v náročných klimatických podmínkách, jako jsou oblasti severní a východní Evropy.

project with brick and blueprint on white

O expandovaném polystyrenu (EPS). Je osvědčeným tepelně a zvukově izolačním materiálem. Bílé a šedé izolační desky si během uplynulých 50-ti let získaly na stavbách pevné místo. EPS patří v současnosti mezi nejrozšířenější izolační materiály. Způsobily to zejména jeho vynikající tepelněizolační a mechanické vlastnosti.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img