Středa, 8 února, 2023
- Reklama -události

Vzdušný a bohatě prosluněný interiér rodinného domu zvládli vytvořit s omezeným rozpočtem

Redakce doporučuje

Majitel měl docela jasnou představu. Vzdušný a bohatě prosluněný interiér s výhledy do exteriéru. V srdci domu velká hlavní obytná místnost, která bude centrem dění celé domácnosti. V tomto prostoru bude designové schodiště vedoucí na galerii. Hlavní obytný prostor dispozičně jednoduchý a přehledný. Všechno zvládnout s omezeným rozpočtem.

Základní koncept návrhu interiéru domu pro vlastní rodinu byl vytvořen již ve fázi navrhování celého domu. Hlavní dominantou domu je jižně (do ulice) orientovaný prosklený štít, díky kterému stavba získala „obličej“ a my interiér zaplněný sluncem. Vysoká okna štítu se promítají do hlavního obytného prostoru, kde přes den prosvětlují loft obývacího pokoje s galerií a večer poskytují okouzlující výhled na hvězdnou noční oblohu.

Rodinný dům s prosklenou a dřevěnou fasádou
Hlavní dominantou domu je jižně (do ulice) orientovaný prosklený štít, díky kterému stavba získala „obličej“ a my interiér zaplněný sluncem. Zdroj: Jiří Hloušek

Hlavní obytný prostor je svojí podélnou osou v části kuchyně a jídelny naprosto symetrický. Bílá kuchyně je vsazena mezi skleněné pískované dveře. Pravými se vchází z předsíně, levé vedou do ložnice a oběma proniká dostatek světla. Velký jídelní stůl je umístěn mezi dvě velká okna orientovaná na východ a západ. Tady se s rodinou nejvíce scházíme a jsme tak neustále ve spojení se zahradou a okolím. Krb vyrobený podle mého vlastního návrhu decentně odděluje díky své subtilnosti prostor jídelny od obývacího pokoje. V zimě navodí velmi příjemnou hřejivou atmosféru.

Moderní interiér rodinného domu se schodištěm a designovými svítidly

Významným prvkem obývacího pokoje je schodiště se zábradlím galerie, kde jsou použity tři dominantní materiály interiéru – dřevo, kov a sklo. Klikatou schodnici doplňuje pilíř podpírající strop a nesoucí televizor. Na pilíř, stejně jako na podhled v kuchyni jsme nanesli dekorativní barvu v zemitém odstínu. Stěny celého interiéru doplňují zděděné historické originální obrazy s dobovými rámy. V kontrastu s moderním
okolím skvěle vynikají. Tištěné obrazy – skici dívky od Leonarda da Vinci – mají příjemný, opět zemitý odstín a velmi nám připomínají naši babičku.

Moderní interiér rodinného domu se schodištěm a designovými svítidly
Hlavní obytný prostor je svojí podélnou osou v části kuchyně a jídelny naprosto symetrický.

Modřínové desky, kterými je obložena téměř celá fasáda domu, jsou ve stejném rastru zopakovány na stěně dětského pokoje a ložnice a tvoří zajímavý podhled dokonce i na toaletě, kterým prostupuje světlo ze žárovky. Při realizaci interiéru jsme si velmi hlídali finance. Mnoho doplňků jsme navrhli a vyrobili vlastními silami. K výrobě stolů jsme využili vlastní dubové dřevo, které jsme svépomocně upravili a ošetřili. Jídelní židle jsou velmi levnou kopií židle známé značky a svojí lehkou hmotou skvěle doplňují, ale nezakrývají dominující stůl.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img