Středa, 8 února, 2023
- Reklama -události

Vystupte z řady, postavte si moderní dům podle sebe

Redakce doporučuje

Všimli jste si, že stavba rodinných domů, zvláště v satelitních částech větších měst, se značně sjednotila? Že všechny domečky jsou téměř stejné? Pokud se vám to líbí, tak si snadno vyberete z nabídky řadové zástavby, pokud však toužíte po něčem jiném, něčem vlastním, potřebujete projekt, který zohlední vaše požadavky.

Chcete-li moderní prosvětlený domov, který propojí interiér s exteriérem, máme pro vás jeden výborný tip. Stavějte z prefabrikovaných prvků, k nimž se přímo ptají velké prosklené plochy. Vždyť kdo řekl, že beton je materiál určen pouze pro bytovky? To už dávno neplatí! Beton má ve stavebnictví své pevné místo – díky vysoké pevnosti v tlaku, trvanlivosti a odolnosti vůči chemickým i teplotním vlivům. Technologie postupují a prefabrikáty se staly plnohodnotnou alternativou klasicky stavěným domem – v ekonomice provozu, užitném komfortu i vnitřní pohodě domu. Jejich hlavní výsadou však zůstává rychlost výstavby. S dobrým plánováním to můžete stihnout jen v několika dnech či týdnech.

Rychlá a efektivní výstavba

Harmonogram nejvíce závisí na stavbě obvodových stěn, příček a stropů. Prefabrikované stěny Leier se vyhotovují jako plné stěnové panely nebo nejvíce používané – filigránové stěny. Jsou složeny z vnější a vnitřní železobetonové desky a spojeny prostorovou výztuží. Na základě projektové dokumentace lze při výrobě panelů vytvořit instalační otvory a umístit rozvody elektrického vedení či otvory pro plynová a vodovodní potrubí. Hotové stěny se jen dovezou na staveniště, osadí na své místo a prostor mezi nimi se dobetonuje. Není třeba bednění ani armování a suchý proces nezávisí na povětrnostních podmínkách. Stavět tak lze iv zimě a mrazu. Mokré procesy vyžadující schnutí a vyzrání zase zcela odpadají.

Prostorný a moderní interiér

Díky užší stěně, ve srovnání s klasickým zděním, získáte s prefabrikáty i na užitkové ploše interiéru. Hotové dílce zaručují přesnou rovinnost a hladký téměř bezpórovitý povrch z obou stran, který je okamžitě připraven ke stěrkování či malování, bez potřeby omítání. Přiznaný beton a industriální vzhled má ovšem také své kouzlo. Snadno se kombinuje s přírodními materiály jako je dřevo, ocel či sklo. Velká okna v každé části domu tak krásně prosvětlí pokoje a dřevo vytvoří kontrast a zateplí celý interiér.

An engraver is carving a piece of wood frame

Kromě stěnových prvků, naleznete v nabídce Leier také flexibilní stropní konstrukce, schodišťová ramena či balkonové desky. Zkrátka vše, co potřebujete pro svůj pevný, prostorný a velice současný domov.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img