Čtvrtek, 8 června, 2023
- Reklama -události

Dokonale promyšlená kuchyně a šatna jako v luxusní prodejně. Spojením dvou bytů vytvořili originální prostor

Redakce doporučuje

Otevírání a spojování prostor je dnes tématem rekonstrukcí číslo jedna. Při rekonstrukci v pražských Vinohradech však nešlo jen o spojování samostatných místností. Architekti z ateliéru SMLXL spojovali dvě bytové jednotky. Dispozice obou byla naprosto změněna, jediné co z původních prvků zůstalo, jsou okna. Prostoru dominuje dřevo, šedá a černá barva a spousta zajímavých detailů, které byt pro mladou rodinu dělají originálním.

Architektky Klára Valová a Eva Mohylová vycházely při výběru podlahy z původních parket, takže zvítězilo světlé dřevo. Parkety ovšem mají větší rozměry než původní a atypické ukládání parket dává bytu zajímavou hloubku a harmonizující texturu. Dřevo je kromě chodby a koupelen na celé ploše bytu.

Luxusní moderní byt v industriálním stylu ve Vinohradech
Prostoru dominuje dřevo, šedá a černá barva a spousta zajímavých detailů, které byt pro mladou rodinu dělají originálním. Zdroj: KIVA

Šedá betonová stěrka v nové roli

Zatímco betonová stěrka se obvykle pojí s moderními minimalistickými prostory a působí chladně, v tomto bytě má jinou funkci. Ve vstupní hale je ozvláštněna zlatou linkou, aby více korespondovala se starým pražským bytem. Stěrku zjemňuje dřevěná vestavná skříň s atypicky profilovanými dveřmi. Díky této profilaci zanikají spáry mezi dveřmi a skříň tak působí jako obklad stěny.


Černá na stropě zútulnila halu

Zajímavě působí také černá výmalba na stropě. Proč se architektky rozhodly dát v hale na strop černou? „Chtěli jsme docílit zajímavějšího efektu při vstupu z haly do hlavního obytného prostoru, který tak působí mnohem větší a světlejší. Naopak hala se tím ještě více zútulnila,“ vysvětluje Klára Valová.

Luxusní moderní byt v industriálním stylu ve Vinohradech
V hlavním obytném prostoru je strop bílý, ale nechybí tmavé akcenty v podobě svítidel, židlí a částí nábytku.

V hlavním obytném prostoru je strop bílý, ale nechybí tmavé akcenty v podobě svítidel, židlí a částí nábytku. Stěny i strop jsou pokryty jemnou stěrkou. I ta odkazuje na původ bytu, protože strukturou připomíná starou omítku. Speciálním detailem interiéru jsou fabiony, které tvoří nenápadné a přitom působivé prvky na stěnách.

Luxusní moderní byt v industriálním stylu ve Vinohradech
Chloubou kuchyně je velký stůl pro 10 lidí z jednoho kusu dřeva – z dubu domořeného do tmavší barvy.

luxurious villa with swimming pool at dusk

Dokonale promyšlená kuchyně s ukrytými pomocníky

Velkou část denní zóny zabírá kuchyně – pro klienta byla nejdůležitějším prvkem. Je plně vybavena všemi spotřebiči a dostatečně velkou pracovní plochou. Nerezová část kuchyně přechází na ostrůvku do hliníkové a kamenné části. Vysoké kuchyňské skříně jsou vloženy v nice a jejich dvířka působí jako obklad stěny, který navazuje na obklad ve vstupní hale.

Přečtěte si také
Nadčasová rekonstrukce klasického panelákového čtyřpokojáku
Drobné spotřebiče jsou ukryty v další nice spolu s vlastní pracovní plochou. Tato nika se dá zavřít. Celá tato část kuchyně vytváří tmavě šedý box, ve kterém je pak umístěna i toaleta a dveře do šatny. Chloubou kuchyně je velký stůl pro 10 lidí z jednoho kusu dřeva – z dubu domořeného do tmavší barvy. Atypická podnož je ze silné oceli.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Jaké jsou typy perlátorů a jak poznat ten, který vám sedne?

Perlátor je zařízení, které přišroubujete na vodovodní baterii v koupelně nebo v kuchyni a budete díky němu šetřit vodou....
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img