Středa, 8 února, 2023
- Reklama -události

Pěstování mrkve na balkoně? U těchto kultivarů je to možné!

Redakce doporučuje

Mrkev je jedním z nejoblíbenějších a nejuniverzálnějších druhů zeleniny, v kuchyni lze použít na nejrůznější způsoby – od salátů až po hranolky. Je vhodná pro každého, kdo má chuť na sladké a zároveň zdravé jídlo plné živin. Také je krásnou dekorací, různými řezy a barvou dokáže rozjasnit každý talíř. To pořád není všechno! Víte, že si ji můžete vypěstovat i na balkoně?

Mrkev je zábavná

Na dnešním trhu najdete mnoho odrůd mrkve, nejen podle toho, kde je lze pěstovat, ale mají také různé tvary a barvy – od fialové po bílou. Jelikož tyto duhové odrůdy běžně nenajdete v supermarketech, vyplatí se je pěstovat v domácí zeleninové zahradě či dokonce na balkoně.

Nejčastější problémy při pěstování mrkve a jak si s nimi poradit
Nabízíme vám na výběr několik druhů mrkve, které lze bez problémů pěstovat na balkonech či v nádobách na terase.

Falling Carrot slice isolated on white background, clipping path, full depth of field

Mrkev ‘Deep Purple’

Mrkev, která vás na první pohled okouzlí neobvyklou červeno-fialovou barvou. Díky ní vyniká v salátech, jako příloha nebo v omáčkách. Speciální odstín znamená také speciální živiny, proto je nejlepší jíst ji syrovou. Navíc při vaření barva mírně vybledne.

Mrkev má vysoké listy, kratší kořen a na sklizeň je připravena za 75 – 80 dní od klíčení. Potřebuje dostatek slunce i zálivky a při pěstování na balkoně, jako všechny druhy kořenové zeleniny, i hluboký květináč.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img