Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -události

Nejnovější robotické vysavače vám ušetří spoustu času. Čeho si všímat při jejich výběru?

Redakce doporučuje

Žijete rychle a nemáte času nazbyt? Bydlíte v domě nebo ve větším bytě bez koberců? V tom případě by ve vaší domácnosti neměl chybět chytrý robotický vysavač.

Pracant po ruce

Robotické vysavače jsou šikovní „pracanti“ většinou kulatého tvaru, kteří si stále více prorážejí cestu do našich domácností. Jejich velkou předností je, že dokážou pracovat samostatně a ušetřit vám tak čas vynaložený na fádní úklid. Oproti ostatním vysavačům mají značně menší kapacitu prachové nádoby, a proto jsou vhodné pro každodenní úklid menších nečistot. Ideální jsou na tvrdé podlahy, kde si hravě poradí s prachem i drobky. Jejich slabinou je však odstraňování chlupů a drobků z koberců.

Čištění a vysypání smetí

Čištění rotačních kartáčů a vysypání smetí vás u robotických vysavačů nemine. Pokud vás to odrazuje, ať už proto, že jste alergik, nebo neradi přicházíte do styku s prachem, řešením je robot s vysypací nádobou nebo nabíjecí stanicí se sáčkem, do které sám vysype smetí po každém vysávání.

Přesnost navigace je přímo úměrná ceně. Dražší modely mají více senzorů a propracovanější elektroniku. U levných modelů se může stát, že semtam narazí do některého kusu nábytku, neumí vyjít na vyšší koberec a pod.

Parametry ve zkratce

Rozměry – dávejte pozor, aby se robot vešel pod váš nábytek.
Většina má výšku kolem 10 cm, ale najdete i nižší modely. Objem
nádrže – robotické vysavače jsou bezsáčkové. Sběrná nádoba na nečistoty v nich má objem zpravidla do 1l. Hlučnost – pohybuje se od 55 do 85 dB. Za tiché můžete považovat ty s hlučností do 65 dB. Typy kartáčů – rotující kartáčky (zpravidla dva a více) pomáhají shrnovat smetí do nasávacího otvoru, některé roboty jsou vybaveny i turbokartáčem pro lepší zachycení nečistot (například zvířecích chlupů) či jemným kartáčem šetrným k čalounění.

Inteligentní

Robotický vysavač Samsung Jet Bot AI+ je prvním robotickým vysavačem poháněným umělou inteligencí Intel AI. Nejenže dokáže identifikovat a mapovat rozmístění rozličných předmětů či nábytku, ale také důkladně vyčistí prostory kolem nich. Dalšími plusy jsou: vícevrstvý filtrační systém s účinností až 99,99%, výkonné vysávání na základě typu povrchu, invertorový motor s dlouhou životností a efektivní semišový kartáč s technologií samočištění. Výdrž baterie je 90 minut. Cena 1 599 €, samsung.sk

Two gray british cats watching the work of the robot vacuum cleaner

Usilovný

Robotický vysavač Hoover H-GO 300 HYDRO kombinuje vysávání a mokré mytí v jednom kroku, čímž vám ušetří dvojnásobek času. Kromě toho mu můžete snadno nastavit týdenní plán a ponechat tak veškerou práci na něm. Nemusíte se obávat ani případných kolizí s překážkami, gyroskopická navigace zefektivňuje jeho pohyb v prostoru a vysavač se bez problémů pohybuje i kolem nábytku. Výdrž lithiové baterie je 120 minut. Cena 199 €, hoover.cz

Vytrvalý

Robotický vysavač Pure i9.2 Electrolux se speciálním trojúhelníkovým tvarem a technologií 3D Vision je navržen tak, aby se dobře orientoval v prostoru, dostal se do všech koutů a důkladně vysával podlahu v celé domácnosti.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img