Čtvrtek, 9 února, 2023
- Reklama -události

Útulný obývací pokoj? Víme, jak na to

Redakce doporučuje

Zavěsit lampu do středu místnosti a je to? Záleží na tom, jak se chcete ve svém obýváku cítit. Správně zvolené osvětlení totiž dokáže vykouzlit divy.

Barva a intenzita světla, výběr vhodného designu lustru, stojících lamp, stolních lampiček nebo třeba bodového osvětlení zkrášlí pokoj, až budete sami překvapeni. V obýváku trávíme čas se svými blízkými, odpočíváme po návratu z práce, relaxujeme o víkendech, přijímáme návštěvy a bavíme se. Tomu by měl odpovídat také výběr správného osvětlení.

Pokud chcete atmosféru, která vás přivede do příjemného rozpoložení, zapomeňte na jedinou centrální svítilnu a studený odstín světla. Pokoji sice může kralovat stylový lustr, ten by však měl být doplněn o několik dalších správně rozmístěných různorodých svítidel: stojací a stolní lampy, bodová a nástěnná svítidla nebo i moderní LED pásky. Dejte průchod svému vkusu. Zapomeňte na představu, že by všechna svítidla měla být z jedné „série“. Naopak, nebojte se experimentovat a sladit spolu různé styly.

Vámi vybraná lampička navodí intimní atmosféru, vhodně zvolená stojací lampa jemně nasvítí místnost při sledování televize, světlo několika barevně odlišných svítidel podpoří atmosféru domácí oslavy. A co takhle vintage styl? Minimalistický design? Textilní svítidlo? Dáváte přednost spektakulárnosti křišťálu? Nebo si potrpíte na industriální styl inspirovaný starými továrnami? Největší světový výrobce svítidel pro domácnost EGLO nabízí všechny tyto designové, ale přesto cenově dostupné kategorie. Výběr je jen na vás.

Modern tv cabinet in the living room

Použití LED osvětlení vám otevírá široké možnosti volby teploty světla při značné úspoře energie. Pokud v obývacím pokoji nepracujete, vyhněte se použití studeného bílého světla. To totiž svojí zesílenou modrou složkou mozek člověka aktivizuje ak vytvoření důvěrné a útulné atmosféře rozhodně nepřispěje. Volte teplé odstíny světla o teplotě 2700 K (odpovídá přibližně teplotě světla Slunce při jeho východě a západě, podobné klasické žárovce) po 3200 K. Chladnější LEDky s teplotou kolem 4000 K si nechte pro pracovnu, kuchyň a koupelnu, kde se potřebujete aktivizovat. Skvělou volbou jsou žárovky s volitelnou teplotou chromatičnosti, stmívající žárovky nebo systém inteligentního osvětlení EGLO Connect.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Pořádáte pravidelně rauty nebo vlastníte cateringovou firmu? Pak by ve vašem vybavení neměly chybět chafingy!

K ohřívání a udržení teploty pokrmů slouží nerezová nádoba s víkem a ohřevem, takzvaný chafing. Jedná se o ideálního pomocníka profesionálů...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img